Fitomelatonina to ekstrakt roślinny bogaty w melatoninę będącą hormonem regulującym cykl dobowy organizmów. Posiada ona wiele dobroczynnych właściwości. Dzięki stymulowaniu krążenia doskonale dotlenia skórę i łagodzi podrażnenia. Pondto dociera do głębokich warstw skóry normalizując jej gospodarkę hydro-lipidową, a także kontroluje ilość wydzielanego sebum. Ta zdolność umożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Fitomelatonina jest również znakomitym antyoksydantem, który blokując niechciane działanie wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia się skóry.

Wszystkie Kosmetyki produkowane przez włoską firmę EFFEGILAB pozbawione są detergentów, parabenów, SLS i SLES oraz wazeliny. Bazują na naturalnych substratach, pozyskiwanych z roślin wysokokgórskich. Zawierają także substancje odbudowujące naturalną barierę tłuszczową skóry takie jak olejek jojoba, olejek różany, czy olejek z porzeczki.

Zabieg z wykorzystaniem kosmetyków bazujących na fitomelatoninie nie tylko doskonale nawilża i poprawia kondycję zmęczonej skórze, ale jest również znakomitą formą relaksu po ciężkim stresującym dniu. Rytuał przebiega kilkuetapowo, rozpoczyna się odprężającym masażem, po którym nakładamy serum witaminowe z fitomelatoniną oraz maskę algową. Zabieg kończymy masażem i specjalnym dopieszczeniem okolicy oka. Polecamy zabieg osobom zapracowanym, dla których chwila relaksu jest na wagę złota. Sprawdzi się on również przed spotkaniem ze znajomymi, imprezą firmową, czy wielkim wyjściem.

Do góry