Dłonie są jedną z najczęściej pokazywanych otoczeniu częścią ciała, której, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie, uważnie się przyglądamy. Pewnie dlatego często mówi się, że są one naszą wizytówką.
Skóra dłoni narażona jest w sposób permanentny na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wiatru, wahań temperatury i detergentów, więc jej pielęgnację powinniśmy szczególnie mieć na uwadze.

W celu poprawy wyglądu skóry dłoni można wykonywać zabiegi Zaffiro połączone z laserem frakcyjnym. Dzięki nim skóra dłoni wygładzi się, zredukują się drobne zmarszczki, zagęści się i wyrówna jej struktura. Bardzo dobrze w przypadku dłoni sprawdza się kwas hialuronowy. Jego rodzaj i stopień usieciowania zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta. Można zastosować lekki koktajl do mezoterapii, który odżywi skórę, lub można się zdecydować na bardziej usieciowany kwas hialuronowy, który ją nawilży i napnie. W przypadku utraty objętości tkanki dłoni stosujemy gęstszy kwas hialuronowy, który wypełni przestrzenie, nawilży i odmłodzi skórę dłoni.

Z problemem przebarwień posłonecznych doskonale radzi sobie laser Palomar Max G. Wiązka lasera zostaje pochłonięta przez nadmiernie nagromadzony barwnik doprowadzając do jego degradacji. W efekcie tego procesu przebarwienia znikają. Inną formą walki z przebarwieniami posłonecznymi są odpowiednio dobrane peelingi.

Do góry