Pozbądź się rozstępów raz na zawsze w Carpe Diem Warszawa

Na rozstępy są sposoby

Pozbądź się rozstępów raz na zawsze. O rozstępach słyszał chyba już każdy, jednak nie każdy wie w jaki sposób powstają. Ostatnie badania pokazują, że na rozstępy narażone są głównie osoby, u których nadnercza wykazują zbyt dużą produkcję hormonu stresu – kortyzolu, a nie jak wcześniej twierdzono, tylko kobiety w ciąży. Nadprodukcja kortyzolu widoczna jest też w okresie dojrzewania, a nawet podczas nadmiernego przybierania na wadze.

Co zrobić, gdy zauważysz je na swojej skórze? Im wcześniej zareagujesz, tym lepiej. Kiedy rozstępy są w miarę „świeże” i mają różowe lub fioletowe zabarwienie, można je szybko zniwelować. Pomogą w tym zabiegi medycyny estetycznej - mezoterapia igłowa – z użyciem preparatów Stretch Care i Cellucare oraz rollcit medyczny. Polega on na intensywnym mikronakłuwaniu skóry na głębokość 1-2 mm zmuszając ją do samodzielnej regeneracji. Zabiegi te są często łączone z podawaniem wysokiej dawki wit. A, C i antyoksydantów.

Najtrudniejsze do pokonania są jednak rozstępy o biało - perłowym zabarwieniu. Tutaj niezbędnym okazuje się użycie lasera frakcyjnego Star Lux 1540 (otrzymał on certyfikat FDA, co świadczy o jego niezawodnej skuteczności). Mikrowiązki lasera, potrafią dotrzeć do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu można uzyskać świetne efekty terapeutyczne na danej części ciała. Specjalistyczna głowica lasera działa w ten sposób, że podczas jednego impulsu wnika jednocześnie kilka mikrowiązek, które docierają w głąb skóry, nie naruszając warstwy rogowej. Proces gojenia jest bardzo szybki dzięki czemu zminimalizowany zostaje okres rekonwalescencji pozabiegowej. Zabieg przebiega praktycznie bezboleśnie, a pacjent nie musi być poddawany znieczuleniu.

Do góry