DEPILACJA LASEROWA

Jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem?

Depilacja laserem to najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jest prawie całkowicie bezbolesna i nie powoduje skutków ubocznych. Nawet osoby z niskim progiem bólu nie muszą obawiać się nieprzyjemnego uczucia. Dlatego epilacja laserowa pomoże każdemu z problemem nadmiernego owłosienia.

Działanie i opis zabiegu

Aby zabieg był efektywny, włos na który działamy światłem laserowym musi znajdować się w fazie aktywnego wzrostu czyli w anagenie. Na danym obszarze 40-80% włosów znajduje się w fazie przez nas pożądanej. Podczas każdego zabiegu około 30% włosów będących w fazie anagenu ulega usunięciu poprzez zniszczenie mieszków włosowych i włosów dzięki depilacji laserowej. Dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów depilacji w liczbie 5-7.

Najszybciej efekty osiągamy w przypadku ciemnego koloru włosów zawierających dużo melaniny przy jednocześnie jasnej skórze. Ponieważ działanie emitowanego światła, skupia się na cebulkach włosowych w której znajduje się barwnik. Jednak w przypadku naszego lasera wskazaniem są również jasne, cienkie włosy. Cieńsze i rzadsze włosy wymagają tylko większej liczby zabiegów. Depilacja laserowa w Warszawskim  Carpe Diem gwarantuje trwałe efekty.

Depilacja laserowa Warszawa

Przed i po zabiegu depilacji laserowej

Przed zabiegiem depilacji laserowej, którą przeprowadzamy w naszej klinice na Mokotowie w Warszawie, należy się odpowiednio przygotować. Przydatna może okazać się konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał ten zabieg. To, co należy wcześniej zrobić, zależy przede wszystkim od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Oprócz tego przed depilacją laserem należy zastosować się także do tych wskazówek:

  • pół roku przed zabiegiem trzeba zakończyć kurację doustną retinoidami,

  • miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać usuwania owłosienia (depilacja woskiem, depilator),

  • kilka tygodni przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania (również solarium),

  • trzy tygodnie przed zabiegiem nie można już stosować maści z retinoidami,

  • tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki, które uwrażliwiają na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne) oraz zioła, które działają podobnie np. dziurawiec, nagietek.

Jeśli wcześniej pacjent stosował samoopalacz, depilację laserową można przeprowadzić dopiero po jego usunięciu.

Po zabiegu skóra jest podrażniona, pojawiają się zaczerwienienia oraz obrzęk okołomieszkowy. Ustępują najczęściej już po kilku godzinach od wykonanej depilacji. W przypadku bardziej wrażliwej skóry ten stan może potrwać jednak do kilku dni.

Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać:

  • gorących kąpieli,

  • korzystania z sauny lub basenu,

  • peelingów oraz innych zabiegów złuszczających naskórek – przez około 2 tygodnie po usunięcia owłosienia,

  • nie stosować na skórę preparatów zawierających alkohol lub spirytus.

Epilacja laserowa Mokotów

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią

  • opalona skóra

  • problemy skórne

  • choroba nowotworowe

  • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze

Najczęściej zadawane pytania na temat zabiegu

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Cena usunięcia zbędnego owłosienia jest uzależniona od części ciała, której dotyczy. W naszym gabinecie w Warszawie depilacja laserowa może zostać wykonana już od kwoty 220 złotych za likwidację tzw. wąsika lub owłosienia w uszach. Nieco więcej, bo 1000 złotych, trzeba zapłacić za uzyskanie gładkich nóg lub pleców. Cały cennik dostępny jest na naszej stronie.

Depilacja laserowa – na ile starcza?

Po upływie kilku tygodni zarost zaczyna odrastać, ponieważ cebulki znajdujące się w głębszej warstwie skóry nie reagują na działanie wiązki światła. W celu całkowitego pozbycia się wszystkich włosków konieczne są powtórki zabiegu. Osoby z mocnym i ciemnym owłosieniem będą potrzebowały mniej serii niż jasnowłosi, ponieważ aparat szybciej wyłapuje ten rodzaj porostu.

Czy depilacja laserowa boli?

Sam zabieg depilacji laserowej w naszej klinice w Warszawie jest właściwie bezbolesny. Jednak tuż po nim pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia oraz obrzęk okołomieszkowy, które ustępują już po kilku godzinach. Jedynie osoby z bardzo wrażliwą skórą muszą się liczyć z tym, że całkowite zagojenie podrażnień potrwa kilka dni.