MEZOTERAPIA Z AMINOKWASAMI I KWASEM HIALURONOWYM
Mezoterapia z kwasem hialuronowym i aminokwasami to jeden z wariantów zabiegu, który dzięki serii mikroiniekcji pozwala dostarczyć bezpośrednio do skóry właściwej koktajl składników służących jej odżywieniu i regeneracji. W tym przypadku oprócz witamin czy antyoksydantów aplikowane jest opatentowane połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego o dwóch różnych cząsteczkach 200 lub 1200 kDa i 6 aminokwasów, wyselekcjonowanych i dobranych w odpowiednich proporcjach, które wchodzą w syntezę kolagenu i elastyny. Podany w formie mezoterapii preparat działa w obrębie macierzy pozakomórkowej ECM (miejsce zakotwiczenia komórek i procesów wymiany metabolicznej), tworząc środowisko sprzyjające wszystkim procesom zachodzącym w tym obszarze, w tym tworzeniu włókien kolagenowych i elastyny. Skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych.
Jak działa mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym i aminokwasami?
Stymulatory tkankowe stanowią jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie medycyny estetycznej. Pozwalają – z wykorzystaniem mało inwazyjnych metod – stymulować w skórze fizjologiczne mechanizmy samoregeneracji. Substancjami, które w nich uczestniczą, są między innymi niezbędne do syntezy kolagenu aminokwasy, takie jak glicyna, l-prolina, l-lizyna czy l-leucyna. Włókna kolagenowe i elastynowe powstają dzięki aktywności fibroblastów. Kwas hialuronowy, którego rolą jest wiązanie wody w organizmie, tworzy korzystne warunki dla tego procesu, przy okazji służąc lepszemu nawilżeniu skóry.
Połączenie wyżej wymienionych składników w odpowiednich stężeniach sprawia, że bezpośrednio do skóry są dostarczane substancje potrzebne do jej prawidłowego funkcjonowania i odnowy. Aplikacja aminokwasów i kwasu hialuronowego metodą mezoterapii ma jednak także inną zaletę. Nakłucia powodują drobne, kontrolowane uszkodzenia tkanki w obszarze zabiegu. Ten stan także mobilizuje skórę do intensywniejszej samoregeneracji!
Wskazania do mezoterapii z kwasem hialuronowym i aminokwasami
Terapia aminokwasami i kwasem hialuronowym jest odpowiednia przede wszystkim dla skóry z pierwszymi oznakami starzenia się. Z zabiegu mogą również skorzystać osoby z cerą suchą, zmęczoną, pozbawioną blasku. Wskazaniem są wiotkości skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg może być przeprowadzany w okolicy oka u pacjentów z problemem cieni, cienkiej, papierowej skóry. Mezoterapia z kwasem hialuronowym i aminokwasami służy też rewitalizacji skóry w innych obszarach ciała, np. nad kolanami lub w okolicy ramion.
Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym i aminokwasami to znakomity wybór dla osób, które pragną zadbać o stan swojej skóry, ale nie chcą w nią ingerować inwazyjnymi metodami. Ze względu na naturalne efekty zabieg jest stosowany u panów oraz pań nie decydujących się na wypełnienie.
Jak wygląda mezoterapia kwasem hialuronowym i aminokwasami?
Mezoterapia jest zabiegiem, który można wykonać o każdej porze roku. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Do centrum medycyny estetycznej warto zgłosić się na około pół godziny przed planowaną procedurą. Pacjent może skorzystać wówczas z miejscowego znieczulenia (stosujemy krem znieczulający). Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale może być niekomfortowy.
Do mezoterapii z kwasem hialuronowym i aminokwasami lekarz używa igły, którą precyzyjnie aplikuje odżywczy koktajl w wybrane obszary. Po trwającym około pół godziny zabiegu skóra może być przez kilka godzin lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Mogą też pojawić się niewielkie siniaki, które znikają w ciągu kilku dni. Zdarza się, że mezoterapia nie pozostawia żadnego śladu, ale na wszelki wypadek lepiej wykonać ją przed weekendem i przeznaczyć go na rekonwalescencję.
Korzystne efekty mezoterapii nie są widoczne od razu. Odnowa skóry wymaga kilku tygodni. Jeden zabieg zwykle nie gwarantuje spektakularnego rezultatu. Dlatego terapia aminokwasami i kwasem hialuronowym obejmuje zwykle 3–4 zabiegi wykonywane w odstępach 7–14 dni.