PEELING FERULOWY

Peeling z kwasem ferulowym jest dedykowany przede wszystkim osobom  z cerą z oznakami starzenia oraz fotostarzenia. Kwas ferulowy jest silnym antyoksydantem – neutralizuje działanie wolnych rodników co przeciwdziała starzeniu się skóry. Peeling rozjaśnia przebarwienia hormonalne i  posłoneczne oraz przyczynia się do regeneracji oraz wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny powodując wzrost napięcia skóry, a w konsekwencji przywrócenie jej zdrowego, młodszego wyglądu.

Wskazania

Wskazaniami do peelingu ferulowego są:

  • skóra zmęczona, szara, pozbawiona blasku,

  • widoczne objawy fotostarzenia (drobne zmarszczki, przebarwienia)

  • cera dojrzała (ze zmianami takimi, jak zmarszczki, utrata elastyczności, wiotkość skóry, utrata owalu twarzy)

  • przebarwienia różnego pochodzenia (posłoneczne, hormonalne, potrądzikowe),

  • skóra sucha (odwodniona, niedożywiona),

  • skóra palacza (ziemista, przesuszona, z drobnymi zmarszczkami).

 

W każdym z wyżej wymienionych przypadków peeling ferulowy służy redukcji niekorzystnych zmian, a zarazem wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry i zapobiega uszkodzeniom włókien kolagenowych.

Kwas ferulowy – przeciwwskazania do zabiegu

Peeling kwasem ferulowym to zabieg bezpieczny. Istnieje jednak nieco przeciwwskazań do jego wykonania. Należą do nich:

  • przerwanie ciągłości naskórka w obrębie obszaru zabiegowego,

  • aktywna opryszczka w obrębie obszaru zabiegowego,

  • ciąża i karmienie piersią,

  • alergie skórne,

  • opalanie lub fototerapia (do 14 dni przed zabiegiem).

 

Aby uniknąć ryzyka powikłań, każdy zabieg z kwasem ferulowym poprzedzamy wywiadem medycznym.

Czym jest kwas ferulowy?

Kwas ferulowy to związek występujący naturalnie w świecie roślinnym, między innymi w skórce owoców czy ziarnach zbóż. Jest polifenolem o silnych właściwościach przeciwutleniających. Chroni rośliny przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego. W podobny sposób kwas ferulowy oddziałuje na ludzką skórę:

  • hamuje szkodliwą aktywność wolnych rodników, a przy tym wspomaga działanie innych przeciwutleniaczy (m.in. witamin C i E),

  • chroni przed uszkodzeniami powodowanymi przez światło słoneczne, absorbując promieniowanie UVB i UVA,

  • hamuje procesy melanogenezy (pigmentacji skóry), zapobiega powstawaniu przebarwień,

  • wykazuje działanie przeciwzapalne i przyspiesza procesy gojenia.

Właściwości kwasu ferulowego od ponad wieku z powodzeniem wykorzystuje się w medycynie i kosmetologii.

peeling kwasem ferulowym Warszawa

Dla kogo jest przeznaczony zabieg z kwasem felurowym?

W Centrum Medycyny Estetycznej Carpe Diem wykonujemy peeling z kwasem ferulowym. Zabieg ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z oznakami starzenia się (zmianami związanymi z wiekiem) i fotostarzenia skóry. Fotostarzenie to zmiany skórne, które mogą wystąpić w każdym wieku na skutek nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Na czym polega peeling kwasem ferulowym?

Peeling ferulowy stosuje się przede wszystkim w pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Przed jego wykonaniem dokładnie oczyszczamy skórę, a następnie aplikujemy na dekolt czy twarz kwas ferulowy w odpowiednim stężeniu. Dobieramy je w zależności od potrzeb klienta. Peeling z kwasem ferulowym pozostawiamy na skórze na ściśle określony czas, a po jego upływie – neutralizujemy roztworem, który hamuje dalsze działanie preparatu. Następnie stosujemy kosmetyk o właściwościach nawilżających.

Po zabiegu klient może powrócić do normalnej aktywności. Musi jednak przez 4 tygodnie unikać ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Z tego względu peelingowi z kwasem ferulowym najlepiej poddać się w okresie jesienno-zimowym. Niezależnie od pory roku należy stosować silną ochronę przeciwsłoneczną. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być lekko podrażniona. Jej pielęgnację warto wspierać zaleconymi przez naszą specjalistkę kosmetykami nawilżającymi. Aby osiągnąć optymalny efekt, proponujemy serię 3-5 zabiegów z kwasem ferulowym wykonywanych w dwutygodniowych odstępach.