DEPIGMENTACJA SKÓRY
Na czym polega kuracja depigmentacyjna? Poznaj odpowiedź ekspertów z Kliniki Carpe Diem!
Zmiany barwnikowe pojawiają się na skórze w każdym wieku. Jednym z zabiegów, który znakomicie sprawdza się w ich zwalczaniu, jest kuracja depigmentacyjna. W poniższym wpisie pracownicy Kliniki Medycyny Estetycznej Carpe Diem z Warszawy opowiedzą, na czym dokładnie polega ta nowatorska terapia, kto może się jej poddać, a także jakich efektów należy spodziewać się po zabiegu.
Przebieg i opis zabiegu depigmentacji
Osoby, które chcą skorzystać z tej wyjątkowej metody rozjaśniającej, jaką zapewnia współczesna medycyna estetyczna, muszą zdawać sobie sprawę, że jest to kuracja dość czasochłonna. Przed rozpoczęciem lekarz przeprowadza dokładną analizę i diagnostykę. Terapia trwa dwa miesiące, jednak po jej zakończeniu można cieszyć się piękną i zdrowo wyglądającą skórą przez długi czas. Obejmuje ona cztery sesje odbywające się w gabinecie. Ponadto pacjent otrzymuje zestaw preparatów przeznaczonych do domowej pielęgnacji skóry. Są to środki przebadane dermatologicznie, a także niezawierające w swoim składzie żadnych substancji drażniących i alergizujących. Są one wolne przede wszystkim od parabenów oraz hydrochinonu – organicznego związku chemicznego, który nadużywany jest w kremach i niszczy naskórek, a po przeniknięciu do organizmu zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek i wątroby.
Najnowsza metoda na depigmentację
Pozbycie się przebarwień na własną rękę jest bardzo trudne, a w wielu przypadkach nawet niemożliwe. Na szczęście w likwidowaniu tego typu zmian skórnych z pomocą przychodzą kliniki urody, które oferują różne metody redukcji nadmiernej pigmentacji. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyło się usuwanie przebarwień z pomocą lasera, którego promieniowanie jest skutecznie pochłaniane przez melaninę. Obecnie nowością na rynku jest kuracja depigmentacyjna, która fantastycznie sprawdza się nawet w przypadku osób z delikatną oraz wrażliwą skórą. Ta rewolucyjna metoda pozwala na zahamowanie melanogenezy i pozbycie się nierównomiernego kolorytu bez ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.
Jak działa kuracja depigmentacyjna?
Ta unikalna i profesjonalna kuracja została opracowana w ten sposób, aby umożliwiać przeciwdziałanie niekontrolowanej produkcji melaniny. Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów są polecane do redukcji wielu różnych zmian barwnikowych takich jak:
przebarwienia posłoneczne,
ostuda,
plamy soczewicowate,
przebarwienia o charakterze pozapalnym.
Nowoczesna kuracja depigmentacyjna to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą lub z różnych powodów nie mogą poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom na usuwanie przebarwień. Terapia może być bezpiecznie wykorzystywana do likwidacji zmian barwnikowych na twarzy, ramionach, dekolcie oraz rękach.
Efekty depigmentacji skóry
W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się, aby kuracja depigmentacyjna trwała nie krócej niż dwa miesiące. Podstawą są zabiegi przeprowadzane w gabinecie medycyny estetycznej. Obejmują one między innymi peeling, w którego trakcie można odczuć delikatne mrowienie lub pieczenie. Pojedyncza kuracja trwa około dwudziestu-trzydziestu minut. Tuż po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta, ale są to przejściowe objawy, które zazwyczaj ustępują w ciągu dwóch-trzech dni. Uzupełnieniem terapii są preparaty przeznaczone do stosowania w domu, które należy aplikować zgodnie ze wskazówkami przekazanymi przez lekarza. Widoczną poprawę kondycji skóry obserwuje się już po mniej więcej dwóch-trzech tygodniach. Po zakończeniu kuracji przebarwienia są mniej widoczne, a koloryt cery ulega ujednoliceniu. Zmniejsza się też tendencja do powstawania nowych zmian barwnikowych.