Przebarwienia, to widoczne gołym okiem, plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Przebarwienia bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są po prostu nagromadzeniem melaniny - barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe.

Innym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu przebarwień są zmiany hormonalne, zarówno te fizjologiczne (ciąża) jak również spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie lasera firmy Palomar Star Lux 500 głowica Max G. Działanie tego urządzenia polega na pochłanianiu energii przez odpowiednie chromofory umiejscowione w skórze. Całe zjawisko oparte jest na zasadzie fototermolizy selektywnej. Namierzane przez laser chromofory to melanina. Następnie naturalne procesy odnowy skóry rozjaśniają zmiany, które zostały potraktowane przez optymalne fale światła. W efekcie zachodzenia tych procesów przebarwienia na skórze znikają w ciągu 2-3 dni.

usuwanie przebarwień skóry warszawa

Przed
Usuwanie przebarwień

usuwanie przebarwień skóry warszawa

Po
Usuwanie przebarwień

usuwanie przebarwień

Przed
Usuwanie przebarwień

usuwanie przebarwień po

Po
Usuwanie przebarwień

laserowe usuwanie przebarwień warszawa

Przed
Usuwanie przebarwień

laserowe usuwanie przebarwień warszawa

Po
Usuwanie przebarwień

usuwanie przebarwień skóry

Przed
Usuwanie przebarwień

usuwanie przebarwień skóry

Po
Usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

Nowoczesna technologia pozwalająca na laserowe usuwanie przebarwień w naszym gabinecie w Warszawie polega na kontrolowanym uszkodzeniu wybranych obszarów naskórka i skóry właściwej. W tych miejscach tworzy się nowa, zdrowa tkanka. Zabieg pozbywania się plam nie pozostawia żadnych skutków ubocznych. Efektem usuwania przebarwień skóry jest odmłodzenie skóry, poprawa jej napięcia oraz jędrności. Ponadto jej powierzchnia jest jednolita i rozjaśniona. Ilość zabiegów lekarz medycyny estetycznej dopasowuje indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Pierwsze efekty są zauważalne już po 2-3 tygodniach. Zapraszamy pacjentów z Warszawy i okolic do skorzystania z oferty naszych zabiegów usuwania nieestetycznych zmian na skórze.

Zabieg przeprowadzany w naszym studio w Warszawie może być zastosowany do usunięcia przebarwień dowolnej wielkości. Dotyczy to także melasmy – nieestetycznego zaburzenia barwnikowego w postaci nieregularnych plam w kolorze brązowym. Efektem kuracji jest piękny, zdrowy i naturalny wygląd skóry, która zyskuje upragniony, jednolity koloryt. Dzięki temu można na nowo zyskać pewność siebie, co jest szczególnie istotne w przypadku plam zlokalizowanych na powierzchni twarzy.

Jednak usuwanie plam laserem polecane jest nie tylko do względów estetycznych. Jego wiązka umożliwia też pozbycie się potencjalnie niebezpiecznych piegów oraz znamion, które z czasem mogą przekształcić się w zmiany nowotworowe na skórze. Zabieg polecany jest zwłaszcza na przebarwienia rozmieszczone w miejscach narażonych na promienie słoneczne.

Do góry