Skuteczne usuwanie zmarszczek w klinice estetycznej Carpe Diem Warszawa

Jeśli na Twojej twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, które spędzają ci sen z powiek - nie martw się! W zwalczeniu tego koszmaru przychodzi medycyna estetyczna. Utrata elementów elastycznych w skórze oraz cząsteczek kwasu hialuronowego powoduje spadek jej jędrności oraz pojawianie się niechcianych zmarszczek. Zatem zmarszczki, to nic innego jak deformacje skóry, które zauważane są już w okolicach 25. roku życia. W tym okresie głównie pojawiają się zmarszczki mimiczne. Dodatkowo, na deformację skóry mają wpływ szkodliwe czynniki środowiska, które nasilają powyższe procesy. Dzięki szeroko rozwiniętej medycyny estetycznej możemy w skuteczny sposób redukować zmarszczki oraz walczyć z takimi oznakami starzenia się jak np. mało elastyczna, cienka, wysuszona i pomarszczona skóra. Tego typu regeneracji nie zapewni nam nawet najlepszy krem nawilżający. Dlatego idealnie w tym przypadku sprawdza się kwas hialuronowy, który w zależności od potrzeb i wskazania skóry może mieć różny stopień usieciowienia. Kwas hialuronowy efektownie nawilża, dzięki czemu pozytywnie wpływa na metabolizm skóry oraz pobudzającą produkcję kolagenu.

Działanie i opis zabiegu

W przypadku drobnych zmarszczek wykorzystujemy mniej stężony kwas hialuronowy, którego głównym celem jest intensywne nawilżenie oraz znacząca poprawa jędrności skóry. Podobnie jest w sytuacji, pojawienia się czerwieni wargowej. W momencie jej delikatnego nawilżenia, stosowany jest specjalny preparat, aniżeli w przypadku zwiększenia jej objętości. Jeśli są to bardzo głębokie zmarszczki, fałdy lub inne ubytki tkankowe stosujemy bardziej stężone produkty, które silnie wiążą wodę. Dobór prawidłowego preparatu przeprowadzany jest na wizycie, po uprzednich obserwacjach wykwalifikowanego lekarza.

Usuwanie zmarszczek Warszawa widoczne jest prawie od razu, a efekty po zabiegu utrzymują się około 6-8 miesięcy. Po tym czasie, preparat ulega całkowitemu wchłonięciu, dlatego polecane jest powtórzenie zabiegu. Trwałość efektu w dużej mierze zależy od stężenia oraz rodzaju wypełniacza.

botoks botox warszawa

Botox

Botox (Toksyna botulinowa) nazwany jest potocznie jadem kiełbasianym. Stosuje się go redukcji zmarszczek mimicznych powstałych podczas...

usuwanie zmarszczek warszawa

Kwas hialuronowy

Do wypełnienia zmarszczek najczęściej używa się kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie...

nici liftingujące warszawa

Nici liftingujące

system napinający skórę, poprawiający jej kondycję i gęstość. Nici zbudowane są ze związków wykorzystywanych w medycynie jako szwy...

Usuwanie zmarszczek Warszawa

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym. Jednak pewne zmiany zachodzące na twarzy można opóźnić w czasie. Tak jest właśnie z usuwaniem zmarszczek mimicznych, które oferujemy w naszej warszawskiej klinice. Na ratunek przychodzą zabiegi ich wygładzania, a najczęściej stosowanymi preparatami są te, które zawierają kwas hialuronowy. Dzięki niemu można zredukować zmarszczki, wygładzić skórę i nadać jej młodszy wygląd.

W trakcie zabiegu usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym, preparat wprowadzany jest śródskórnie. Wcześniej lekarz dezynfekuje skórę oraz aplikuje znieczulenie miejscowe. Wkłucie przeprowadza się przy pomocy bardzo cienkiej igły, dzięki czemu doznania bólowe są mniejsze. Cały zabieg trwa około 30-45 minut. Usuwanie zmarszczek mimicznych w naszym gabinecie w Warszawie nie wymaga przeprowadzania wcześniejszych testów alergologicznych. Po zabiegu w miejscu wkłucia może wystąpić niewielkie zaczerwienienie lub drobny krwiak. Znikają one jednak już po kilku dniach.

Efekty z kolei widoczne są natychmiast i utrzymują się zazwyczaj kilka-kilkanaście miesięcy. Długość tego okresu zależy od wieku, stanu skóry i trybu życia.

Korekcja zmarszczek - wypełnienie

  • 1 ampułka 1 ml w zależności od rodzaju preparatu

    1000-1500 zł
Do góry