Jakie zabiegi na dłonie warto wybrać?
Skóra dłoni jest w bardzo dużym stopniu narażona na uszkodzenia spowodowane działaniem czynników zewnętrznych. Często widać na niej pierwsze oznaki starzenia, takie jak przebarwienia, czy zmarszczki. Prawidłowa struktura może zostać naruszona również przez szkodliwe czynniki atmosferyczne. Sprawę pogarsza niewielka ilość tkanki podskórnej w tym obszarze. Oznacza to, że nie jest on tak chroniony i odżywiony jak inne części ciała. Skóra dłoni potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji oraz szczególnej uwagi, gdyż bardzo łatwo ją uszkodzić. Osoby, które chciałyby odmłodzić tę okolicę i poprawić kondycję skóry, mogą skorzystać z możliwości, jakie zapewnia medycyna estetyczna.
Jaki jest sposób na piękne dłonie?
Na skórze dłoni znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych, dlatego wiele osób zmaga się z przesuszeniem i odwodnieniem. To z kolei dodatkowo przyspiesza proces starzenia. Przebarwienia na dłoniach i pogorszenie kondycji mogą sprawić, że będą one wyglądać nawet 10 lat starzej, niż skóra w innych częściach ciała. Oczywiście wszystko zależy od naszej pielęgnacji, czynności, które wykonujemy na co dzień oraz tego, czy pamiętamy o zabezpieczeniu dłoni np. podczas sprzątania lub ekspozycji na mróz. Do tego dochodzą czynniki genetyczne, dieta oraz używki.
Choć odwodnienie i przesuszenie to najczęstsze problemy, wiele osób skarży się też na utratę jędrności, łuszczenie skóry, zmarszczki oraz występowanie przebarwień posłonecznych i wątrobowych. Popularna jest również nadmierna potliwość dłoni. Te problemy mogą wynikać m.in. z nadmiernej ekspozycji na słońce, wykonywania domowych obowiązków bez rękawiczek ochronnych, częstego mycia lub dezynfekowania dłoni oraz braku odpowiedniej pielęgnacji. Z pomocą przychodzą zabiegi na dłonie pozwalające na poprawę wyglądu skóry.
Termolifting Zaffiro — sposób na fotoodmładzanie dłoni
Osoby, które chcą odmłodzić dłonie i poprawić ich wygląd, mogą zdecydować się na zabieg termoliftingu Zaffiro. Urządzenie wykorzystywane w jego trakcie emituje promieniowanie podczerwone oraz fale o długości od 750 do 1800 nm. W efekcie dochodzi do podgrzania głębszych warstw skóry nawet do 65 stopni Celsjusza oraz do pobudzenia fibroblastów. To właśnie one odpowiadają za produkcję nowych włókien kolagenowych. Podczas Zaffiro skóra dłoni jest jednocześnie chłodzona, aby nie doszło do podrażnień.
Zabiegi z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego odmładzają skórę dłoni. Pierwsze efekty są praktycznie natychmiastowe. Można zauważyć m.in. poprawę napięcia skóry oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek. Ostateczny rezultat pojawia się po upływie kilku miesięcy. W tym czasie organizm produkuje większe ilości kolagenu w skórze dłoni. Staje się ona przez to bardziej gęsta i mniej obwisła.
Zabieg Zaffiro może zostać wykonany w każdym wieku. Młodsze osoby mogą zdecydować się na niego ze względów profilaktycznych. W takim przypadku wystarczy pojedyncza sesja raz na jakiś czas. W starszym wieku lepiej sprawdzi się seria składająca się z kilku zabiegów. Ich liczba jest dobierana indywidualnie. Efekty utrzymują się zwykle od roku do 2 lat, w zależności od właściwości skóry.
Mezoterapia kolagenowa i kwas hialuronowy na poprawę wyglądu skóry
Inne zabiegi, które odmładzają skórę dłoni to mezoterapia kolagenowa oraz zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Ten pierwszy zapewnia niemal natychmiastowy efekt gładkiej i jędrnej skóry. Poza tym umożliwia redukcję zmarszczek. Kolagen wykorzystywany podczas mezoterapii jest identyczny jak ten, który znajduje się w naszym ciele. Jego zadaniem jest pobudzenie procesów naprawczych, co umożliwia spowolnienie procesu starzenia. Kolagen jest wprowadzany za pomocą mikronakłuć na odpowiednią głębokość. Zabieg najlepiej wykonać w kilku seriach.
Osoby, które chcą mieć piękne dłonie, mogą również zdecydować się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Substancja jest znana ze swoich właściwości wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu znakomicie sprawdza się jako środek rewitalizujący, poprawiający napięcie skóry i nawilżenie. Poza tym jest w stanie odmłodzić dłonie, zmniejszając widoczność zmarszczek. W zależności od potrzeb pacjenta i stanu skóry stosuje się usieciowany lub nieusieciowany kwas hialuronowy.