Na co musisz uważać po zabiegu wstrzyknięcia toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa typu A w medycynie estetycznej i kosmetologii ma bardzo wiele zastosowań. Pomaga wygładzać zmarszczki, leczyć nadpotliwość, a nawet walczyć z bruksizmem. Aplikacja jadu kiełbasianego w odpowiednio dobranej dawce odbywa się poprzez wstrzykiwanie.

Na co należy uważać tuż po jej podaniu?

W tym artykule odpowiadamy na to pytanie. Od lat doradzamy naszym klientom, kierując się wiedzą i doświadczeniem – na co dzień wykonujemy usługi z zakresu medycyny estetycznej w naszym Centrum w Warszawie. Sprawdź, gdzie najlepiej przeprowadzić zabieg i jak zadbać o swoją skórę po wizycie w gabinecie, by efekty utrzymały się jak najdłużej!

Wstrzykiwanie botoksu dla każdego

Coraz więcej pacjentów decyduje się na zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej, który oferujemy w Centrum Carpe Diem w Warszawie. Czy ceną za piękny wygląd w tym wypadku musi być szereg wyrzeczeń? Kto może zdecydować się na wygładzanie zmarszczek lub wypełnienie ust w ten sposób? Stereotypowo przyjmuje się, że jest to zabieg przeznaczony dla kobiet powyżej 40. roku życia – nic bardziej mylnego. Mogą z niego korzystać również mężczyźni oraz młodsi pacjenci, którzy obserwują pierwsze oznaki zmian na skórze związanych z upływem czasu – wtenczas botoks działa delikatnie i profilaktycznie. Wiele mitów narosło również wokół postępowania w pierwszych godzinach po wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Jak sytuacja wygląda naprawdę?

Czego nie można robić bezpośrednio po wykonanym zabiegu?

Żeby efekt wstrzyknięcia botoksu utrzymał się jak najdłużej, warto pamiętać o tym, by unikać pewnych czynności. W internecie znaleźć można wiele porad, które opierają się na nieprawdziwych lub nieaktualnych przesłankach, dlatego warto zapytać o to w gabinecie podczas wizyty. Czego tak naprawdę nie wolno robić? Przede wszystkim:

  • korzystać z sauny, solarium, opalać się – czyli nagrzewać miejsca poddanego zabiegowi,

  • brać gorącej kąpieli lub prysznica,

  • uprawiać sportu wysiłkowego (a dokładniej: pocić się),

  • pochylać się,

  • leżeć i spać (przez ok. 4 godziny po zabiegu),

  • przyjmować używek (papierosy i alkohol obniżają krzepliwość krwi).

Efekt “ciężkiego czoła” po toksynie botulinowej

Zdarza się, że po wstrzyknięciu toksyny botulinowej pacjenci odczuwają dyskomfort nazywany efektem „ciężkiego czoła”. Szczególnie często wrażenie „opadania” brwi i powiek dotyczy osób, które poddały się zabiegowi po raz pierwszy, i mija po kilku dniach. To nieprzyjemne odczucie zawsze powinno budzić czujność – może być skutkiem podania za dużej ilości toksyny lub niewłaściwego miejsca iniekcji, co znaczy, że zabieg nie został przeprowadzony profesjonalnie. Dlatego wyboru gabinetu, gdzie zostanie on wykonany, nie należy uzależniać wyłącznie od niskiej ceny botoksu. Nasza klinika estetyczna w Warszawie zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, więc jeśli chcesz mieć pewność, że efekt wstrzyknięcia toksyny botulinowej będzie perfekcyjny, skontaktuj się z nami!

Toksyna Botulinowa jest dla Ciebie!

Oferujemy wiele profesjonalnych usług, które pozwolą Ci poprawić wygląd i odmłodzić skórę, m.in. toksyna botulinowa. Cennik zabiegów wykonywanych w Warszawie w Centrum Medycyny Estetycznej Carpe Diem dostępny jest na naszej stronie internetowej – sprawdź pełną ofertę! Podczas wizyty ocenimy Twoją cerę, dokładnie wyjaśnimy, na czym polega proces wstrzykiwania toksyny botulinowej, dobierzemy jej właściwą dawkę i szczegółowo poinstruujemy Cię, co możesz robić, a czego musisz unikać w ciągu kolejnych dni po jej podaniu.

Previous
Previous

Nadpotliwość - czym jest?

Next
Next

Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym – coraz częstszy widok